Rekuperatory a dostęp do świeżego powietrza

W wielu pomieszczeniach i budynkach wentylacja jest po prostu niezbędna, jeśli chcemy mieć dostęp do świeżego powietrza. Tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku urzędów, sklepów, szkół i innych miejsc, gdzie przez cały czas przebywa wiele osób. Ponieważ ludzie wydychają powietrze o większej ilości dwutlenku węgla, z czasem zachodzi konieczność przeprowadzenia wentylacji, aby dało się normalnie oddychać. Tutaj przydają się rekuperatory.

Mechaniczna wentylacja na zdecydowanie najlepszy sposób na zapewnienie sobie optymalnie świeżego powietrza. Przede wszystkim rekuperatory wwiewają powietrze o wysokiej zawartości tlenu, który jest potrzebny ludziom. To jednak nie koniec zalet tego sposobu wentylacji. Urządzenia te przecież dbają także o właściwy poziom wilgotności w powietrzu, dlatego też nie grozi nam, że będziemy zmuszeni wdychać powietrze zbyt suche.

Rekuperatory mogą wentylować również domy, w których mieszkają alergicy. Jest to nawet zalecane, ponieważ urządzenia te często mają filtry, które skutecznie zatrzymują pyłki i kurz, a nawet i inne małe zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy oddychać nie tylko powietrzem świeżym, ale jeszcze dodatkowo oczyszczonym.