Mieszkaniowe stacje wymiennikowe

Często słyszymy o tym, jak przydatne są rekuperatory. Jednak nie są to jedyne urządzenia z tej kategorii, nad których instalacją warto się zastanowić. Nie zapominajmy także o mieszkaniowych stacjach wymiennikowych. Są one bowiem w wielu przypadkach znacznie bardziej użyteczne niż tak popularne rekuperatory.

Stacje wymiennikowe posiadają (podobnie jak tradycyjne rekuperatory)specjalne wymienniki ciepła. Najczęściej są to wymienniki płytowe. Oczywiście wyposażone są także w nowoczesny system regulacji całym tym, skomplikowanym w gruncie rzeczy, urządzeniem. W mieszkaniowych stacjach wymiennikowych możemy wyróżnić także nowoczesne głowice termostatyczne, które przez cały czas współpracują tak zwanym czujnikiem przylgowym.

To właśnie te elementy są najważniejsze w tym konkretnym urządzeniu. Możemy nawet stwierdzić, że stanowią one jego serce. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technicznych rozwiązań wymiennikowe stacje mieszkaniowe produkują ciepłą wodę naprawdę szybko, produkcja ta ma, nawiasem mówić, charakter wymiennikowy.

Warto dodać, że stacje wymiennikowe nie tylko podgrzewają wodę. One przecież mają także bardzo znaczący wpływ na wydajność całej instalacji grzewczej naszego domu.