Pojęcia, rekuperatory i ich budowa: Przepustnica.

Szczegół niezbędny

Przepustnica jest elementem instalacji wentylacyjnej, którego zadaniem jest ograniczanie przepływu powietrza przez kanał wentylacyjny. Zmieniając średnicę przekroju następuje ograniczenie przepływu. Tego typu element potrzebny jest, by dopasować działanie wentylacji do naszych indywidualnych wymagań. Urządzenia takie jak rekuperatory także wymagają indywidualnego traktowania przy wyborze…

Wybierając rekuperatory, zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na ich sprawność, ale przede wszystkim na ich rodzaj - urządzenia różnych typów nadają się do różnych zadań. Chociaż wiele rekuperatorów posiada liczne opcje, pozwalające różnie je skonfigurować, czasami po prostu okazuje się to niemożliwe i trzeba wybrać kompletnie inne urządzenie.

Znaczenie stopniu

Wiele rekuperatorów posiada element do konfigurowania ich wydajności i działania, jakim jest właśnie przepustnica. Jej uniwersalny charakter sprawia, że znajduje zastosowanie na przykład w kanałach wentylacyjnych, w urządzeniach wentylacyjnych i właśnie w rekuperatorach. Jej znaczenie jest o tyle duże, że urządzenia tego typu często muszą automatycznie dopasowywać się do zaistniałych warunków.

Rekuperatory dzięki przepustnicy stają się bardziej elastyczne i wygodne w użytkowaniu, a poza tym - zyskują na uniwersalności i można je stosować w pomieszczeniach o naprawdę różnych wymaganiach, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na wymianę powietrza i jego odświeżanie czy ogólnie - przetwarzanie.